Sukienki midi a dress code

Każdy, kto ma w pracy ścisły dress code na początku musiał bardzo mocno zastanowić się nad swoją garderobą. Czy te spodnie ze ściągaczami pasują do biura? Czy ta różowa mini spódnica nie jest wyzywająca? Jak ubrać się elegancko, ale tak by nie zatracić swojej osobowości? Z czasem okazuje się, że te rozterki były zupełnie niepotrzebne, a my wiemy jak poruszać się w świecie z obowiązującym dress codem, by wyglądać naprawdę dobrze.

Co powinniśmy mieć w szafie?

Sukienka midi zielonaSukienki ołówkowe, sukienki midi (zobacz sukienki midi na Kostium.com), dopasowane spódnice do kolana, spódnice rozkloszowane do bądź za kolana, proste i eleganckie spodnie, żakiet, ładną marynarkę, klasyczne szpilki, eleganckie baleriny, białą koszulę, kilka zwiewnych bluzek w neutralnych kolorach, ładną i delikatną biżuterię.

Wystarczy tylko kilka elementów garderoby, by wyglądać dobrze, pięknie i profesjonalnie. Nie musimy nosić do pracy, tylko czerni i szarości. Warto także spróbować z takimi kolorami jak granat, wiśnia, ciemny róż, grafit. Zadbajmy, tylko by każdy z tych odcieni pojawiał się w subtelnym i stosownym kroju, bądź jako dodatek. Dzięki temu nigdy nie będziemy wyglądać niestosownie do sprawowanej funkcji, czy stanowiska. Okaże się, że dress code jest idealnym pretekstem do eksperymentowania.