Stroje kąpielowe nie tylko na plażę

Jednoczęściowe stroje  damskie można podzielić na stricte rekreacyjne, czyli przeznaczone do igraszek na plaży, a także umożliwiające uprawianie sportów wodnych.

Nietrudno zauważyć, że poszczególne propozycje różnią się przede wszystkim krojem i fasonem, przy czym modele rekreacyjne są zdecydowanie bardziej efektowne i niebanalne pod względem wizualnym.

 

Jednoczęściowe stroje kąpielowe dla eleganckich kobiet

 

Kostiumy kąpielowe towarzyszą kobietom zarówno podczas letnich igraszek na plaży, jak i na basenie. Korzystanie z modeli jednoczęściowych na basenie jest jak najbardziej oczywiste i nie powinno nikogo dziwić, zwłaszcza, gdy rzecz dotyczy zawodowych sportsmenek lub kobiet aktywnych sportowo, dla których pływanie stanowi element treningów. W tym przypadku strój kąpielowy powinien nie tylko idealnie przylegać do ciała, ale przede wszystkim umożliwiać swobodę ruchów – w tym celu konieczne jest optymalne zabudowanie górnej części kostiumu kąpielowego oraz wydłużenie nogawek.

Zdecydowanie więcej swobody mają projektanci jednoczęściowych strojów kąpielowych, przeznaczonych przede wszystkim do igraszek nad wodą. W tej sytuacji istnieje nieograniczona wręcz dowolność estetyczna, czego efektem są kostiumy kąpielowe, które zachwycają osobliwym urokiem, podkreślając przy tym największe atuty kobiecości.

 

Kto najczęściej wybiera jednoczęściowe stroje kąpielowe?

 

Jednoczęściowe stroje kąpielowe to idealna propozycja dla kobiet, które – z różnych powodów – chcą ukryć szeroko rozumiane mankamenty natury, np. wystający brzuszek, blizny pooperacyjne, zniekształcony pępek, przebarwienia w obrębie skóry, pieprzyki, rozstępy itp.

Decydując się na jednoczęściowy strój kąpielowy, bez problemu można zniwelować ewentualne niedoskonałości natury, zapewniając sobie doskonałe samopoczucie, a co za tym idzie, możliwość beztroskiego korzystania z uroków wakacji.

Nietrudno zauważyć, że jednoczęściowe stroje kąpielowe różnią się przede wszystkim fasonem – poszczególne propozycje są mniej lub bardziej zabudowane.

Niepodważalną zaletą jednoczęściowych strojów kąpielowych jest także strona estetyczna, a dokładniej wykończenia oraz dodatkowe elementy ozdobne. Godne uwagi są przede wszystkim kostiumy bez ramiączek – idealne dla właścicielek symetrycznych, zgrabnych ramion oraz kształtnego biustu.

Strój kąpielowy jednoczęściowy

Stroje kąpielowe do plażowania i pływania

 

Jednoczęściowe stroje, także modele oryginalnie zdobione, sprawdzą się zarówno podczas kąpieli słonecznych, jak i igraszek w wodzie – zakładając, rzecz jasna, że nie są to pływackie treningi.

Projektanci i producenci dokładają starań, by oferowane kostiumy były nie tylko wygodne, ale przede wszystkim efektowne, praktyczne i modne. Wśród propozycji znaleźć można szeroki wachlarz wzorów, kolorów i fasonów, są też modele bez ramiączek, z usztywnianymi miseczkami lub mininspódniczką, która skutecznie zamaskuje masywne uda.

Co ważniejsze, jednoczęściowe stroje kąpielowe można dopełnić eleganckim pareo lub spódniczką, która podkreśli kobiece kształty, tworząc efektowną i niebanalną stylizację. Dostępne są także klasyczne modele, z wbudowanymi pasami zewnętrznymi, dzięki czemu przedmiotowe stroje kąpielowe optycznie wyszczuplają talię i biust.

Przedmiotowe rozwiązania wykonane zostały z przewiewnego, szybkoschnącego materiału, co bez wątpienia korzystnie wpływa na ich użytkowanie.

Reasumując, śmiało można stwierdzić, że dobrze dobrany jednoczęściowy strój kąpielowy to gwarancja efektownego wyglądu i doskonałego samopoczucia, które z całą pewnością przyda się podczas wakacyjnej zabawy w wodzie.