Kto może nosić sukienki z dzianiny?

Dzianina coraz częściej powraca do łask. I to nie jako skromna baza do ciekawych stylizacji, ale również jako główny ich element. Nic dziwnego – współczesne sukienki dzianinowe są nie tylko efektowne, ale bardzo praktyczne – zwłaszcza zimą. Kto powinien zdecydować się na dzianinową sukienkę?

Sukienka damska z dzianinySukienki z dzianiny w stonowanych kolorach bardzo często są zakładane do biura. Nic dziwnego – same w sobie stanowią strój idealny do pracy, są wygodne a jednocześnie dobrze się prezentują. Dobrze wyglądają na przykład w połączeniu z marynarką. Wśród wzorów sukienek przeznaczonych do pracy przeważają te robione z cienkiej dzianiny. Takie modele łatwiej jest łączyć z innymi elementami „oficjalnej” garderoby.

Wśród propozycji różnych sukienek z dzianiny warto zwrócić uwagę również na te przeznaczone dla kobiet w ciąży. Choć niektórzy uważają, że dzianiny nie powinny nosić osoby o większych rozmiarach, to jednak sukienki przeznaczone dla przyszłych mam mają specjalny krój i dobrze się prezentują. Można wybierać spośród modeli dopasowanych do sylwetki, jak i tych luźniejszych pamiętając jednak, że dzianina łatwo się rozciąga. Na zimę sprawdzą się przede wszystkim sukienki z długim rękawem i golfem.